Aktualności

Wyposażenie dla przedszkoli i żłobków – jakie są najpopularniejsze rodzaje mebli w przedszkolu?

Rynek rozwiązań dla maluchów jest bardzo zróżnicowany. W odpowiednie opcje muszą zaopatrzyć się nie tylko rodzice, ale też placówki takie jak przedszkola i żłobki. Dziś prześledzimy, na jakie meble warto postawić, jeśli odpowiadamy za urządzanie takich przestrzeni.

Wyposażenie dla przedszkoli i żłobków – miejsca do przechowywania

Takie placówki są przez dzieci odwiedzane każdego dnia. Dobrze byłoby, żeby miały tam zapewnione swoje miejsce, np. szafkę na rzeczy. Firmy oferujące wyposażenie przedszkola i inne meble wychodzą naprzeciw takiemu zapotrzebowaniu, oferując m.in.:

  • szatnie z drzwiami;
  • szatnie otwarte;
  • szafki i regały.

Jeśli mowa o szatniach, nie można zapomnieć także o siedziskach, np. w postaci ławek. Ciekawym rozwiązaniem, które nie tylko przyspieszy odnalezienie swojego miejsca, ale będzie też stanowiło ozdobę pomieszczenia są szatnie z grawerowanymi wzorami. Takie opcje oferuje m.in. producent mebli przedszkolnych Miniform.

Miejsce do zabawy, pracy i wypoczynku – pozostałe wyposażenie przedszkoli i żłobków

To, jak urządzimy miejsce dla dzieciaków, ma bezpośredni związek z ich wiekiem. Starszym malcom, czyli takim, chodzącym do przedszkola, przydać się mogą stoliki i krzesła. Jeśli chcemy w prosty sposób wyposażyć się w rozwiązania, które są ze sobą spójne pod kątem estetyki, rozważmy zestawy mebli.

Niezwykle przydatne okażą się także takie meble przedszkolne, jak biblioteczki. Ułatwiają organizację zabawek, książek i innych rzeczy. Spotkamy się m.in. z opcjami dwustronnymi i jednostronnymi. W niektórych miejscach oferowane są nawet warianty czterostronne. Dodatkowo możemy wybierać także z różnorodnych modeli i kolorystyki. Takie meble do przedszkola pozwalają więc dowolnie urządzić pomieszczenie, dopasować je do preferencji grupy, jej potrzeb oraz do profilu danej placówki.

Join The Discussion