Aktualności

Jak wygląda szkolenie okresowe bhp dla pracodawców?

Przepisy mówią jasno – na przedsiębiorcy spoczywa obowiązek zatroszczenia się o to, jakie warunki panują w jego zakładzie. Musi m.in. zadbać o to, by zatrudnione osoby miały komfortowe i bezpieczne stanowiska pracy. Nie da się o to zadbać bez znajomości zasad BHP. By zyskać tę wiedzę pracodawca musi zrealizować okresowe szkolenie.

BHP w zakładzie pracy – szkolenie wstępne a okresowe

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że pracodawca musi zrealizować dwa typy szkoleń. Pierwsze, wstępne, wymagane jest zanim jeszcze zatrudni on pierwszego pracownika. Z czasem, a dokładnie po upływie sześciu miesięcy, należy zrealizować szkolenie okresowe BHP dla pracodawców. Jak widać, ważne jest to, żeby pilnować określonych terminów, bo w przeciwnym wypadku możemy mieć poważne problemy z prawem.

Szkolenie BHP w pracy – czemu ono służy?

Szkolenia o charakterze okresowym organizowane są po to, by odświeżyć wiedzę, którą pracodawca zdobył na szkoleniu wstępnym. Zajęcia mają więc na celu przybliżenie takich zagadnień jak:

  • kreowanie bezpiecznych warunków pracy;
  • identyfikacja czynników, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu zatrudnionych osób;
  • konsekwencje nieprzestrzegania zasad BHP.

Szkolenie BHP w pracy to również okazja do zaktualizowania swojej wiedzy. W końcu przepisy regularnie się zmieniają. Realizując sprawdzony kurs zyskujemy pewność, że rzeczywiście jesteśmy ze wszystkim na bieżąco.

Co zrobić, by wybrać firmę, której warto będzie zaufać?

Szkolenie BHP w zakładzie pracy dobrze jest powierzyć komuś, kto rzeczywiście zna się na rzeczy i wie. w jaki sposób rzetelnie przekazać wiedzę. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór kogoś, kto dysponuje odpowiednim doświadczeniem oraz certyfikatami. W takich miejscach szkolenie prowadzą jedynie wykwalifikowani specjaliści.

Join The Discussion