Aktualności

Badanie USG – kiedy się wykonuje? – wskazania do badania

Rozwój metod diagnostycznych pozwolił na szybsze wykrywanie chorób i stawianie trafniejszych diagnoz. Dzisiaj nie możemy wyobrazić sobie współczesnej medycyny bez takich technik jak rezonans magnetyczny, RTG czy badanie USG. Dziś skupiamy się na tej trzeciej opcji.

Badanie USG w Warszawie – największe zalety tej metody diagnostycznej

Niewątpliwym atutem tej metody diagnostycznej jest fakt, że badanie można wykonywać wiele razy, również w krótkich odstępach czasu. Wszystko dlatego, że ultradźwięki emitowane przez ultrasonograf nie są w żaden sposób szkodliwe dla organizmu.

Kolejną ważną zaletą jest możliwość szybkiego wykonania badania oraz precyzja. Przeważnie nie trzeba szczególnie się przygotowywać do takiego procesu. Gdy do tego doda się jeszcze dokładność obrazu na monitorze, nie dziwi fakt, że badanie USG w Warszawie tak często wykonuje się u osób przyjętych do szpitalnego oddziału ratunkowego. Oczywiście metoda doskonale sprawdzi się także w mniej pilnych przypadkach.

Kiedy należy zrobić badanie USG w Warszawie?

Specjalista kieruje na takie badanie, gdy pacjent bądź pacjentka skarży się na dolegliwości bólowe lub obszar wygląda podejrzanie, np. zauważalne są różne zgrubienia. W zasadzie badanie jest tak uniwersalnym rozwiązaniem, że nie dotyczą go szczególne przeciwwskazania. Nie należy przeprowadzać badania jedynie w przypadku otwartych ran.

Badanie USG w Warszawie można wykonać także w celach profilaktycznych, aby upewnić się, że pacjent/pacjentka nie cierpi np. na:

  • raka piersi;
  • guzy;
  • urazy.

Badanie USG Warszawa cena

Podczas poszukiwań profesjonalnej placówki oferującej badanie warto zwrócić uwagę na cennik. Badanie USG w Warszawie w pełni profesjonalnie i po przystępnej cenie oferuje wiele placówek. W tym miejscu wykonamy m.in. USG stawu skokowego, barkowego, łokciowego, biodrowego i kolanowego.

Join The Discussion