Aktualności

Worki moletowane – właściwości, zastosowanie

Pakowanie różnorodnych produktów to podstawa, jeśli chodzi o funkcjonowanie przedsiębiorstw. To właśnie dzięki temu można skutecznie chronić towar przed uszkodzeniem. Jednocześnie można zachęcić dzięki niemu do kupna. Co należy wiedzieć o opakowaniach w postaci worków? Fachowcy informują.

Czym właściwie są worki moletowane?

Worki moletowane to nic innego jak produkty, które wykonane są z folii. Posiadają one charakterystyczne linie, które zlokalizowane są po obu stronach worka. To właśnie za ich pomocą wysysa się powietrze oraz otrzymuje produkt pakowany próżniowo.

Takie worki przeznaczone są przede wszystkim do pakowarek próżniowych oraz zgrzewarek. Pod wpływem wysokiej temperatury mogą się one skurczać. Dzięki temu szczelnie chronią produkt między innymi przed wilgocią.

Kiedy warto zastosować worki moletowane?

Worki moletowane warto zastosować w różnych branżach. Są one stosunkowo uniwersalne ze względu na swoje właściwości. Mogą być zastosowane zarówno przy bezpośrednim kontakcie z żywnością, jak i z wieloma innymi produktami.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że dzięki nim można odpowiednio zabezpieczyć przedmiot wewnątrz folii. Jednocześnie pozwala klientowi dokładnie zobaczyć, co znajduje się wewnątrz opakowania.

Wiele firm, które zajmują się magazynowaniem różnorodnych przedmiotów oraz opakowań, inwestuje w tego typu worki moletowane po to, aby można było zabezpieczyć je przed osadzaniem się kurzu oraz wilgoci.

Jakie zalety mają worki moletowane?

Worki moletowane przede wszystkim szczelnie chronią określony produkt. Dostosowują się bezpośrednio do jego struktury. Niezależnie od kształtu, zawsze dokładnie obejmą każdą szczelinę produktu. Dzięki temu są niezawodne.

Jednocześnie folia, z której wykonane są takie worki, jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne. W ten sposób chroni towar przed przetarciem. Jest to bardzo ważne, aby zyskać wiele różnego rodzaju korzyści w kontekście bezpieczeństwa podczas transportu.

Źródło: https://empra.com.pl/

Join The Discussion