Aktualności

Galeria Sztuki – sprzedaż i skup antyków

Sztuka wycisza, uspokaja, pobudza do refleksji. Galerie ukierunkowane na sprzedaż i skup antyków emanują swoistym ciepłem i osobliwością. Istotne jest nie tylko piękno poszczególnych egzemplarzy, ale również ich autorstwo, wiek, czy historia. Wnętrza zaaranżowane w koncepcji antycznej:

  • charakteryzują się oryginalnością i własną tożsamością;
  • pozostają trwałe na lata;
  • wpisują się w trendy ekologii (wtórne wykorzystanie materiałów).

Sztuka antyczna na co dzień

Dzisiejszy rynek, tak bardzo przesycony materializmem, konsumpcjonizmem oraz produkcją masową, niekoniecznie rozumie wartość sztuki w codziennym tego słowa znaczeniu. Sprzedaż antyków to prawdziwy rarytas tylko dla nielicznych, dlatego tak istotnym jest, aby ukazywać i krzewić piękno zabytkowych indywiduów. Co ważne, w tym niezwykłym kręgu zainteresowań dostępne są antykwariaty oferujące nie tylko sprzedaż, ale również skup antyków.

Pośród wielu ciekawych propozycji na uwagę z całą pewnością zasługuje województwo mazowieckie i zlokalizowana na warszawskim Mokotowie Galeria Sztuki Rafała Kucharskiego. Sprzedaż i skup antyków prowadzone tutaj od lat, to niepowtarzalny klimat samego miejsca, jak i szeroki wybór niespotykanych eksponatów. Doświadczenie, pasja i zamiłowanie do piękna przejawiają się we wszystkim tym, w czym galeria specjalizuje się na co dzień.

Wielki powrót do lat 50 i 60

Design lata 50 i 60 to niejednokrotnie przedmioty codziennego użytku, które po niewielkiej renowacji dalej mogą pełnić funkcję nie tylko reprezentacyjną, ale również użytkową. Sprzedaż antyków, czy też skup antyków to zarówno kolekcje ceramiczne i szklane, jak i certyfikowane obrazy, czy wyjątkowe ponadczasowe meble. Polski design lata 50 i 60 charakteryzuje się przede wszystkim praktycyzmem. Skup antyków rodem z głębokiego PRL-u pozwala odkrywać prawdziwe piękno tego, co mogłoby popaść w bezsensowną niepamięć. Jak się okazuje design lata 60 to perełki, które oprócz wartości sentymentalnej przejawiają także niemałą wartość materialną.

Join The Discussion