Aktualności

Regały metalowe magazynowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Popularność regałów metalowych magazynowych rośnie z każdym kolejnym miesiącem i nikogo nie powinno to dziwić. Wszystko to za sprawą ich solidności, stabilności, trwałości oraz bezpieczeństwa przechowywania ciężkich i niewymiarowych przedmiotów wraz z akcesoriami. Czym jednak kierować się przy wyborze tego typu regałów i jakie mają one zastosowanie?

Regały metalowe magazynowe – na co zwrócić szczególną uwagę? Porady

Dobierając regał metalowy magazynowy warto kierować się m.in. zastosowanymi materiałami. Sporym zainteresowaniem cieszą się modele tworzone ze stali ocynkowanej oraz płyty MDF. Na całe szczęście nie ma najmniejszych problemów z ich zakupem, a ponadto można je nabyć w bardzo dobrych cenach. Z pewnością posłużą użytkownikom przez długie lata, niezależnie od tego, gdzie na co dzień będą wykorzystywane. Może to być piwnica, magazyn czy też garaż.

Regały metalowe magazynowe muszą być też dopasowane do konkretnego pomieszczenia, głównie pod kątem wymiarów, tak aby nie było trudności z ich sprawnym montażem. Kluczowym aspektem jest też dobranie odpowiedniej ilości półek (zaleca się, aby było ich przynajmniej 4-5, chociaż wiele zależy od tego, jak duże jest pomieszczenie, w którym znajdą się omawiane regały). Metalowe regały magazynowe powinny być nie tylko łatwe w montażu (najlepiej montaż bezśrubowy), ale muszą się też charakteryzować sporą nośnością (maksymalne obciążenie na poziomie kilkuset kilogramów).

Czego jeszcze nie należy lekceważyć przy wyborze regałów metalowych magazynowych?

Jak widać regały magazynowe metalowe kryją w sobie wiele zalet, ale przy ich wyborze nie powinno się lekceważyć m.in. typu konstrukcji. W niewielkich pomieszczeniach sprawdzi się regał magazynowy narożny. W większości przypadków półki znajdujące się w regałach można swobodnie konfigurować, dopasowując je do własnych potrzeb. Warto wziąć to pod lupę w pierwszej kolejności, tak aby uniknąć błędów. Inne istotne parametry to:

  • trwałość,
  • bezpieczeństwo przechowywania przedmiotów o dużych gabarytach i nietypowych kształtach,
  • wzmocniona konstrukcja,
  • obecność nakładek ochronnych na metalowe nogi,
  • zastosowanie metalowych łączeń.

Tak dobrany regał metalowy do garażu spełni oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów, a od tej pory nie będzie kłopotów z przechowywaniem narzędzi czy też przedmiotów, z których nie korzysta się na co dzień w domach. Kluczowe jest to, aby regały metalowe do piwnicy odznaczały się nowoczesnym designem i wytrzymałością. Zawsze należy je montować na stabilnym podłożu.

Na podstawie: https://topeshop.pl/

Join The Discussion