Aktualności

Czym jest numer EORI i jak go uzyskać?

Agencja celna służy pomocą w wielu przypadkach. Pamiętajmy o tym, że taka współpraca powinna odbywać się na jasnych warunkach, zgodnie z preferencjami podmiotów. W efekcie dokładnie wiemy, na jakie wsparcie możemy liczyć. Na szczęście w tym miejscu pracują doświadczone i przeszkolone osoby, które pomagają nam w transporcie lotniczym, morskim i innym. Poza tym, ogromne znaczenie ma dokładne działanie. Przyjrzyjmy się temu, czym jest numer EORI i jak można go uzyskać. O czym warto wiedzieć?

Rejestracja EORI

Na czym polega rejestracja EORI? Przed wyjaśnieniem tego zagadnienia warto sprawdzić, czym jest taki numer. Okazuje się, że numer EORI to unijny numer, który jest użytkowany przez określonych przedsiębiorców. Posługują się oni EORI podczas kontaktów z organami celnymi na terenie całej Unii Europejskiej. Najprościej rzecz ujmując, numer ten pozwala zidentyfikować przedsiębiorcę. Znaczenie ma to, że jest niepowtarzalny i unikalny w całej Unii.

Przedsiębiorca ma możliwość posiadania tylko jednego numeru EORI. W celu różnych działań złożyć trzeba wniosek EORI. Dzięki temu kontakt z agencją celną przebiega komfortowo i sprawnie.

Wniosek EORI

Warto wiedzieć, że wypełniony wniosek EORI składamy w oddziale celnym, w którym nasz towar oczekuje na odprawę. Potwierdzenia nadania otrzymujemy na mailowy adres. Można także postawić na wyszukiwarkę firm, która wskaże, czy podmiot otrzymał już numer EORI. Rejestracja EORI to niezbędne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, który chce sprzedawać lub kupować towary spoza Unii Europejskiej.

Jakie zalety ma posiadanie numeru EORI? Przede wszystkim agencja celna może korzystać z łatwej współpracy z podmiotami. Poza tym, wśród zalet warto wymienić:

  • Załatwianie formalności celnych w strefie online;
  • Przyspieszenie procesu administracyjnego na granicy.

Sam skrót EORI oznacza dosłownie Economic Operators’ Registration and Identification.

Na podstawie: https://sadmax.pl/

Join The Discussion