Aktualności

Olej CC-40 – zastosowanie, zalety

Bez dobrego oleju silnikowego możesz bardzo zaszkodzić swojemu silnikowi. W skrajnych przypadku może dojść nawet do nieodwracalnych usterek, bo których zaistnieniu będziesz zmuszony wymienić cały podzespół. Dzisiaj dowiesz się, jak tego uniknąć i czuć się bezpiecznie.

Olej CC 40 dla wymagających

Odpowiedzialne osoby z troską podchodzą do wyboru tak ważnego preparatu jak olej CC 40. Zdają sobie sprawę z tego, że jest to produkt, który w dużej mierze decyduje o przyszłej sprawności ich silnika. Poszukują więc opcji doskonale przebadanej, która śpiewająca zdała wszystkie kontrole i jest w pełni bezpieczna dla maszyny.

Nie dopuść do sytuacji, gdy brakuje oleju silnikowego

Wyżej sformułowana rada wydaje się oczywista, ale niestety czasem można o niej zapomnieć. Konsekwencje takiego zaniedbania mogą być naprawdę opłakane. Najpewniejszym sposobem, aby temu zapobiec jest regularna kontrola poziomu oleju. Proces nie jest skomplikowany, przebiega szybko, a może uchronić nas przed poważnymi problemami. Aby zweryfikować tę sprawę, wystarczy jedynie wydobyć bagnet. Następnie należy zaobserwować, czy poziom oleju zaznacza się między wartością minimalną a maksymalną.

Co zapewnia dobry olej CC-40?

  • gwarantuje odpowiednie smarowanie;
  • dba o właściwą pracę silnika;
  • redukuje negatywne skutki tarcia.

Wariant CC-40 poleca się do użytku w maszynach, wyróżniających się niskim i średnim obciążeniem silnika. Nie ma znaczenia, czy dysponujemy silnikiem doładowanym czy bez doładowania – produkt możemy zastosować w obu tych przypadkach.

Warto podkreślić, że wszystkie te zalety odnotujemy, jeśli olej będziemy wymieniać zgodnie z częstotliwością, proponowaną przez producenta lub częściej. Ważne jest to, żeby nie robić tego rzadziej.

Dowiedź się jak najwięcej o rozważanym produkcie

Czas poświęcony na poszukiwanie wysokiej jakości oleju silnikowego zdecydowanie nie jest czasem straconym. Gdy już go znajdziemy, z pewnością zostaniemy z takim wyrobem na dłuższy czas. Jeśli mamy wątpliwości odnośnie danego wariantu, zawsze dobrym pomysłem będzie skonsultowanie się z producentem.

Join The Discussion