Aktualności

Montaż instalacji gazowej w samochodach osobowych – zalety i wady

LPG to popularna alternatywa dla benzyny. Rozwiązanie stosuje się zarówno w samochodach ciężarowych, jak i w autach osobowych. Dziś sprawdzamy zalety i wady tego drugiego rozwiązania.

Z jakimi wadami wiąże się montaż instalacji gazowej w samochodzie?

Każde rozwiązanie wiąże się z pewnymi ograniczeniami czy cechami, które pewne osoby mogą uznać za wady. Jeśli chodzi o montaż instalacji gazowej w samochodzie to należy liczyć się z tym, że na początku należy wyłożyć pewne środki. Decydując się na instalację, nie unikniemy w żaden sposób takiego jednorazowego wydatku. Przeważnie sięga on kilku tysięcy.

Ostateczny koszt uzależniony jest od takich kwestii, jak liczba wtrysków. Trzeba pamiętać także, że na zwrot z inwestycji będziemy musieli czekać dłużej, jeśli dysponujemy autem o małej pojemności silnika. Kierowcy powinni zdawać sobie sprawę z tego, że konieczne będzie też regularne wykonywanie przeglądów na stacjach diagnostycznych. Należy wykonywać go przynajmniej raz w roku. W większości przypadków zalety takiego rozwiązania znacznie przewyższają wady, szczególnie pod kątem ekonomicznym. Co doceniają osoby, stawiające na instalację gazową?

Gaz w samochodach osobowych – najważniejsze zalety

W żaden sposób nie da się tu pominąć kwestii oszczędności. To one najczęściej motywują do wyboru takiej usługi jak montaż instalacji gazowej w samochodzie. Nasz zysk będzie rósł:

  • w miarę pokonywanych kilometrów;
  • im większa jest pojemność naszego silnika.

Obniżone koszty codzienne eksploatacji to największa zaleta, ale na tym nie kończą się korzyści. Istotna jest także niższa emisja spalin.

Auto na gaz emituje mniej toksycznych związków, niż auto zasilane benzyną. Mowa m.in. o dwutlenku węgla i tlenku węgla. Spalanie LPG to także od 55 do 60 proc mniej emitowanych węglowodorów niż w przypadku spalania benzyny.

Wybierz sposób zasilania i zwiększ zasięgi swojego auta osobowego

Dla niektórych kierowców ważne będzie także to, że samochód z LPG możemy zasilać alternatywnie. Co to oznacza w praktyce? Montaż instalacji gazowej w samochodach osobowych oznacza, że możemy w swobodny sposób decydować, czy w danym momencie korzystamy z gazu, czy z benzyny. W rezultacie możemy cieszyć się zwiększonym zasięgiem naszego auta.

Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach LPG w samochodzie osobowym, warto nawiązać kontakt ze specjalistami.

Join The Discussion