Aktualności

Schody drewniane – co należy o nich wiedzieć?

Domy wielopiętrowe oprócz tradycyjnych mebli muszą zainwestować w schody. Ich różnorodność może być problemem ze względu na konieczność wybrania najlepszego dla siebie rozwiązania. Co należy o nich wiedzieć przed zakupem? Specjaliści odpowiadają.

Drewniane schody – czy warto?

Drewniane schody są stosunkowo uniwersalnym sposobem na to, aby móc cieszyć się zadbanym oraz klasycznym wnętrzem. Drewno samo w sobie jest ciekawe oraz posiada wiele unikalnych właściwości, których nie posiadają inne materiały.

Drewniane schody wewnętrzne cieszą się uznaniem głównie ze względu na ich mnogość możliwości w kontekście zaprojektowania. Chcąc je indywidualnie spersonalizować wystarczy jedynie udać się do odpowiedniego fachowca. To właśnie on będzie w stanie wykonać projekt.

Schody na betonie – czy są praktyczne?

Często słyszy się o konstrukcji jaką są schody na betonie. Oznacza to, że są wykonane ze specjalnych płyt, które umożliwiają ich dowolne formowanie. Są nie tylko wytrzymałe, ale pokochane przez miłośników stylu loft. Takie schody swoim wyglądem mogą wydawać się masywne oraz ciężkie – jest to jednak złudzenie, które jest w stanie nadać innego charakteru całemu budynkowi.

Schody zabiegowe wolnostojące – kto powinien je mieć?

Schody zabiegowe wolnostojące są stworzone w taki sposób, iż podczas skręcania tworzą charakterystyczne trójkąty lub trapezy. Powinny w nie zainwestować osoby, które nie mogą pozwolić sobie na schody, które będą utrzymane w linii prostej.

Może być to spowodowane na przykład wielkości pomieszczenia lub specyfiką piętra. Wówczas warto przemyśleć kupno konstrukcji takich jak ażurowe schody drewniane. Schody drewniane ażurowe zabiegowe skupiają na sobie wzrok dzięki czemu można osiągnąć wiele różnorodnych korzyści. Warto o tym pamiętać. Ich stopnie są bezpieczne ze względu na swoją wielkość. Mogą być używane zarówno przez młodszych jak i starszych. Zamówić je można na specjalne zamówienie.

Join The Discussion