Biznes, Finanse, Prawo

Explainer Video – w jaki sposób może pomóc w sprzedaży?

Produkcja animacji reklamowych w Warszawie – komu ją zlecić i czy rzeczywiście warto przeznaczyć środki na realizację takiego filmu? W tym artykule przyglądamy się animacji, która podbija serca przedsiębiorstw z różnych branż. Mowa o animacji typu Explainer Video.

Animowane filmy reklamowe – czym jest Explainer Video?

Z pomocą takiego narzędzia jak Explainer Video możemy w przystępny sposób objaśnić klientowi sposób działania danego produktu lub usługi. To również szansa na jasne przedstawienie polityki naszego przedsiębiorstwa. A jak Explainer Video działa na sprzedaż?

Atrakcyjny produkt przyciąga odbiorców. Żeby wyeksponować cechy wyrobu, które mogą zostać uznane za pożądane, nie wystarczy posłużyć się tylko pismem czy statyczną grafiką. Trzeba czegoś więcej. Atrakcyjność wyraża się również w tym, że klient widzi przydatność danego wyrobu. Kilkuminutowa animacja jest w stanie przybliżyć nawet szczególnie skomplikowane zagadnienie.

Co ważne, klarowne filmy animowane Explainer Video pozwolą nam zaoszczędzić pieniądze, bo jeden taki materiał ma większą moc niż masowo generowany content. Pamiętajmy, że ostateczny efekt w dużym stopniu zależy od doświadczenia, kreatywności i zaangażowania specjalistów, zajmujących się kreowaniem Explainera Video. Jednym z rzetelnych usługodawców, którzy z sukcesem działają w tej branży, jest warszawska firma Narysuj To.

Explainer Video

Filmy animowane Explainer Video – jak zajmują się nimi eksperci z Warszawy?

Na samym początku opracowywany jest scenariusz. Przygotowania obejmują zarówno warstwę narracyjną (zazwyczaj jest to głos lektora), jak i kwestie graficzne. Gdy taki zarys poszczególnych scen jest gotowy, eksperci mogą przejść do zajęcia się:

  • rysunkami;
  • grafiką 2D;
  • grafiką 3D.

Ważne jest to, żeby przekaz był dynamiczny i angażujący. Na koniec następuje udźwiękowienie. To na tym etapie Explainer Video dla firm zyskuje wartość emocjonalną i staje się kompletnym, wciągającym materiałem.

 

Źródło: https://narysujto.pl/

Join The Discussion