Dobrze wyposażona sala lekcyjna jest miejscem, które pobudza do myślenia i zachęca do poznawania przedmiotu. Placówki edukacyjne poszukujące pomocy naukowych do geografii mogą wybierać z różnorodnych akcesoriów. Które z nich cieszą się największym zainteresowaniem uczniów? Przekonaj się, jak dobrze wyposażyć salę lekcyjną, w której odbywają się zajęcia z geografii.
Wyposażenie pracowni geograficznej – czego nie może zabraknąć?
Poznawanie otaczającego świata z perspektywy sali lekcyjnej może okazać się monotonne i powodować znużenie. Dobrze dobrane pomoce naukowe są niezwykle ważne w procesie nauki geografii, bo pozwalają poznać zjawiska, których nie da się zaobserwować. Kształt kontynentów, ruch ziemi wokół własnej osi, długość rzek, ukształtowanie odległych terenów – bez map, globusów i profesjonalnych modeli trudno przybliżyć uczniom podstawowe zagadnienia z dziedziny geografii. W dobrze zaopatrzonych miejscach znajdziemy takie przydatne pomoce jak:
- modele powstawania uskoków, zrębu i rowu tektonicznego;
- modele do rysowania mapy poziomicowej;
- modele przedstawiające układ słoneczny;
- makiety funkcjonalne przybliżające zjawisko studni artezyjskiej;
- konstrukcje do demonstracji działania energii słonecznej.
Nowoczesne pomoce do pracowni geograficznej, chociaż bazują na dobrze znanych metodach, różnią się od wyrobów używanych kilkadziesiąt lat temu. Do stworzenia modeli zastosowano wytrzymałe tworzywa. Plansze ścienne wyróżniają się intensywnymi kolorami i atrakcyjnymi grafikami, a interaktywne ekrany pozwalają na zupełnie nową jakość pracy z mapą.
Pomoce dydaktyczne do nauki geografii – wyposażenie do pracy w terenie
Nie zapominajmy, że nauka nie sprowadza się jedynie do pracy w czterech ścianach. Uczniowie chętnie eksplorują otoczenie, wykorzystując przy tym wybrane przez nauczyciela pomoce naukowe. Warto więc dać im okazję, do takich samodzielnych doświadczeń i obserwacji. Z właściwymi pomocami lekcja przestanie być zwykłym spacerem, a stanie się prawdziwą wyprawą badawczą. Doskonale sprawdzą się tutaj kompasy, lornetki i taśmy miernicze. Wyjście z sali lekcyjnej może stanowić świetną okazję do zebrania próbek, które później będą omawiane podczas zajęć. Firmy dostarczające wyposażenie pracowni geograficznej oferują m.in. takie przydatne akcesoria jak:
- sita glebowe
- zestawy do pobierania prób glebowych
- pakiet wskaźników PH gleby
- zestawy edukacyjne do filtrowania, oczyszczania i uzdatniania wody.
Pracownia geograficzna – wyposażenie do nowoczesnych placówek edukacyjnych
Fachowcy, którzy od lat istnieją na rynku, zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest właściwie przetestowanie pomocy dydaktycznych, zatroszczenie się o funkcjonalność sprzętu oraz o jego estetykę. Zróżnicowane wyposażenie pracowni geograficznej, sprawdzające się zarówno w sali lekcyjnej, jak i w terenie, oferuje m.in. Jangar.